greenatural - Eco-Friendly Washing-Up Products

Certified & dermatologically tested

Filter & sort

Prices Properties Certificates Use for
Filter

Washing Up: 6 items

Greenatural Dishwashing Detergent Orange

Greenatural Dishwashing Detergent Orange, 500 ml

  • Highly concentrated
  • With essential oils
  • Free from synthetic fragrances
€ 3,32 € 3,69 (€ 6,64 / l)

Delivery by October 06

Greenatural Dishwasher Tablets

Greenatural Dishwasher Tablets, 50 pieces

  • High cleaning power, removes grease
  • With orange & lemon oil
  • Biodegradable
€ 9,89 € 10,99 (€ 0,20 / pc)

Delivery by October 06

Greenatural Dishwasher Liquid

Greenatural Dishwasher Liquid, 500 ml

  • Highly concentrated
  • With mint & eucalyptus oil
  • Very economical
€ 5,03 € 5,59 (€ 10,06 / l)

Delivery by October 06

Greenatural Aloe Vera & Lemon Dish Soap

Greenatural Aloe Vera & Lemon Dish Soap, 500 ml

  • With essential oils
  • High cleaning power
  • Free from synthetic dyes
€ 3,59 € 3,99 (€ 7,18 / l)

Delivery by October 06

Greenatural Dishwasher Salt

Greenatural Dishwasher Salt, 1 kg

  • For clean dishes
  • Reduces water hardness
  • Prevents limescale deposits
€ 1,52 € 1,69 (€ 1,52 / kg)

Delivery by October 06

Greenatural Rinse Aid

Greenatural Rinse Aid, 500 ml

  • Vegan formula
  • With citric acid
  • Perfume free
€ 4,45 € 4,99 (€ 8,90 / l)

Delivery by October 06

greenatural's washing-up liquid and dishwasher detergent contain plant-based surfactants. They are free from fragrances and dyes as well as biodegradable. Try out their effective cleaning power!