ZIELKO - Biodegradable Household Products

Fragrant laundry care & cleaning agents

Filter & sort

Prices Highlights Scents Consistency Use for Effective
Filter

ZIELKO: 5 items

ZIELKO Dishwashing Liquid - Blood Orange

ZIELKO Dishwashing Liquid -​ Blood Orange, 500 ml

  • For crockery, pots & surfaces
  • Also for sensitive skin types
  • With a blood orange fragrance
€ 2,66 € 3,39 (€ 5,32 / l)

Delivery by October 03

ZIELKO Fridge & Microwave Cleaner

ZIELKO Fridge & Microwave Cleaner, 500 ml

  • Removes dirt & food residues
  • Neutralises odours
  • Biodegradable
€ 3,59 (€ 7,18 / l)

Delivery by October 03

ZIELKO Dishwashing Liquid - Pink Grapefruit

ZIELKO Dishwashing Liquid -​ Pink Grapefruit, 1000 ml

  • For crockery, pots & surfaces
  • For sensitive skin types
  • With a pink grapefruit fragrance
€ 4,59 (€ 4,59 / l)

Delivery by October 03

ZIELKO Bathroom Cleaner

ZIELKO Bathroom Cleaner, 500 ml

  • Suitable for use on porcelain, metal & plastic
  • Effective & biodegradable
  • With a green tea fragrance
€ 3,59 (€ 7,18 / l)

Delivery by October 03

ZIELKO Screen Cleaner

ZIELKO Screen Cleaner, 200 ml

  • For screens & monitors
  • Removes dirt & fingerprints
  • Biodegradable
€ 3,39 (€ 16,95 / l)

Sold out

A clean home is a cosy home. ZIELKO's products use natural ingredients - without any harmful irritants - and are kind to the environment and your skin. Based on active ingredients such as citric acid and baking soda, ZIELKO makes use of biodegradable cleaning agents with fresh scents to improve the atmosphere in your home.