Sodasan - 5 L Packs at a Special Price

Filter & sort

Prices Type of Laundry Brands Properties Certificates Use for Effective Washing temperature
Filter

Sodasan - 5 L Packs: 11 items

Sodasan Lime Color Laundry Detergent

Sodasan Lime Color Laundry Detergent, 1,50 l

  • Vegan, Eco Guarantee & EcoCert certified
€ 6,56 € 7,29 (€ 4,37 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Organic Liquid Soap Citrus-Olive

Sodasan Organic Liquid Soap Citrus-​Olive, 1 l

  • produced with nourishing organic olive oil
  • natural scent from pure essential oils
  • free of colouring, preservatives and detergent
€ 7,82 € 8,69 (€ 7,82 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Sensitive Laundry Liquid

Sodasan Sensitive Laundry Liquid, 1,50 l

  • For white & coloured laundry
  • Ideal for sensitive skin
  • 30°C - 95°C
€ 6,56 € 7,29 (€ 4,37 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Lavender Color Liquid Laundry Detergent

Sodasan Lavender Color Liquid Laundry Detergent, 1,5 l

  • Natural scent of essential oils
  • Plant-based cleaning substances
  • Effective at all temperatures
€ 6,29 € 6,99 (€ 4,19 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Lemon & Lime Washing-Up Liquid

Sodasan Lemon & Lime Washing-​Up Liquid, 1 l

  • No added colours or preservatives
  • Free from petrochemical ingredients
  • Suitable for all crockery and cutlery
€ 3,86 € 4,29 (€ 3,86 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Vinegar Cleaner

Sodasan Vinegar Cleaner, 1 l

  • Fights dirt & odours
  • Effective against limescale deposits
  • Dermatologically tested
€ 3,41 € 3,79 (€ 3,41 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Ecological Sensitive Washing-Up Liquid

Sodasan Ecological Sensitive Washing-​Up Liquid, 500 ml

  • no residue of unnecessary chemicals on the dishes
  • free of petrochemical ingredients
  • no colouring or preservatives
€ 2,42 € 2,69 (€ 4,84 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Color Sensitive Liquid Laundry Detergent

Sodasan Color Sensitive Liquid Laundry Detergent, 1,50 l

  • Made from high-quality organic vegetable oils
  • Without fragrances
  • Dermatologically tested
€ 6,56 € 7,29 (€ 4,37 / l)

Delivery by October 07

Sodasan Universal Lime Liquid Laundry Detergent

Sodasan Universal Lime Liquid Laundry Detergent, 5 l

  • Temperature range: 30-95 ° C
  • Purely vegetable cleaning substances
  • Fresh scent
€ 21,14 € 23,49 (€ 4,23 / l)

Delivery by October 07

Organic Vegetable Oil Liquid Soap Sensitive

Sodasan Organic Vegetable Oil Liquid Soap Sensitive, 5 l

  • Bag-in-box format
  • Unscented
  • Natural ingredients
€ 31,49 € 34,99 (€ 6,30 / l)

Delivery by October 07

Sodasan All-Purpose Cleaner

Sodasan All-​Purpose Cleaner, 5 l

  • For clean surfaces
  • Tough on grease
  • With a fresh citrus scent
€ 19,79 € 21,99 (€ 3,96 / l)

Not available at the moment