OKAY Miss Bliss Glass Cleaner, 500 ml

Streak-free cleanliness in a flash!

€ 4,99

(€ 9,98 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 500 ml

In stock from October 13

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Wednesday, 14 October

Austria: Free standard delivery from € 49,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Vegan
  • Strong against stains, dirt & fingerprints
  • High cleaning power

Frequently bought together with OKAY Sparkling Senora Bathroom Cleaner, 500 ml

OKAY Miss Bliss Glass Cleaner, 500 ml € 4,99 (€ 9,98 / l)
OKAY Sparkling Senora Bathroom Cleaner, 500 ml € 4,99 (€ 9,98 / l)
Total price: € 9,98
Description

Stained glass, insects and dirt on the windshield, dirty windows, dull mirrors - put an end to all of this with the glass cleaner Miss Bliss by Okay! Miss Bliss effectively removes all dirt from these surfaces and restores a clear view and radiant shine. The ingredients are ecological and biodegradable, so you get sparkling clean results without harming the environment.

Properties:

  • made in Slovenia
  • from renewable raw materials
  • sustainable product
  • biodegradable ingredients
  • bottle made from recycled packaging
  • ethically produced
  • vegan

Application:

  • Not suitable for surfaces and objects that are sensitive to alcohol, such as varnished wooden surfaces or LCD and TFT screens.
Item no.: OKA-200804
Content: 500 ml
EAN: 3830077674005
Brands: OKAY
Types of Products: Glass Cleaner
Properties : Vegan, Biodegradable
Consistency: Liquid
Use for: Windows, Glass
Features: Biodegradable, Renewable Raw Materials, Recyclable, Vegan
Effective: Against Streaks, Against Dirt
Ingredients (INCI)

5 - 15 % Anionic Surfactants, Ethanol, Parfum (Fragrance)

Hazard and precautionary statements

Hazard statements:

  • EUH 210 - Safety data sheet available on request.
Legal information
Manufacturer: TKI Hrastnik d.d., Za Savo 6, Hrastnik, 1430, Hrastnik, Slovenia, info@tki.si

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for OKAY Miss Bliss Glass Cleaner

1 customer review in all languages

5,0 out of 5 stars
5 stars
1 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 Stars
0 (0%)

1 review

We do not have any reviews in English yet, but we do have 1 review available in another language.


Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder