Eco-friendly Odour Removers

Perfect for kitchens, bathrooms & other interiors

Filter & sort

Prices Highlights Scents Brands Properties Consistency Certificates Use for
Filter

Odour Removers : 13 items

Sonett Starch Spray & Ironing Aid

Sonett Starch Spray & Ironing Aid, 1 l Refill

  • Strengthens, smooths & cares for fabrics
  • Lavender & rose scent
  • Without any petrochemical silicone
€ 3,99 (€ 3,99 / l)

Delivery by October 06

Greenatural Scented Sachet Laundry Protect

Greenatural Scented Sachet Laundry Protect, Cedar (3 pieces)

  • For wool & textiles
  • Ideal for draws & closets
  • 100% pure essential oils
€ 4,49 (€ 1,50 / pc)

Delivery by October 06

Attitude Furry Friends Odour Eliminator

Attitude Furry Friends Odour Eliminator, 227 g

  • Gentle lavender aroma
  • Ideal for rooms up to 37m2
  • Works for up to 6 weeks
€ 7,29 (€ 32,11 / kg)

Delivery by October 06

planet pure Hygiene Textile Deodorant

planet pure Hygiene Textile Deodorant, 100 ml

  • For washable textiles
  • For persistent odours
  • Quick & easy to use
€ 2,79 (€ 27,90 / l)

Delivery by October 06

planet pure Lavender Fresh Fabric Refresher Spray

planet pure Lavender Fresh Fabric Refresher Spray, 500 ml

  • For all fabrics
  • Natural fragrance
  • No synthetic additives
€ 3,29 (€ 6,58 / l)

Delivery by October 06

Multikraft EM Clear Active

Multikraft EM Clear Active, 1 l

  • Creates a healthy indoor climate
  • Prevents mould
  • Without essential oils
€ 9,99 (€ 9,99 / l)

Delivery by October 06

Almawin Fabric Freshener

Almawin Fabric Freshener, 500 ml

  • For furniture, upholstery & surfaces
  • Neutralises odours & cleans
  • Fresh verbena fragrance
€ 4,49 (€ 8,98 / l)

Delivery by October 06

Officina Naturae Sea Breeze Fabric Freshener

Officina Naturae Sea Breeze Fabric Freshener, 100 ml

  • For textiles & as a room fragrance
  • Easy to use
  • Festive design
€ 4,60 € 11,59 (€ 46,00 / l)

Delivery by October 06

Microbiological Odour & Stain Remover Concentrate

Bactador Microbiological Odour & Stain Remover Concentrate , 1 l

  • Versatile
  • Highly economical
  • For carpets, shoes & more
€ 18,99 (€ 18,99 / l)

Delivery by October 06

Bactador Microbiological Odour & Stain Remover

Bactador Microbiological Odour & Stain Remover , 750 ml

  • Fresh scent
  • Neutralises odours
  • For carpet, shoes & more
€ 13,99 (€ 18,65 / l)

Delivery by October 06

Microbiological Hutch Odour Remover & Cleaner

Bactador Microbiological Hutch Odour Remover & Cleaner , 500 ml

  • Also suitable for carpets & more
  • Gentle on materials
  • Fresh scent
€ 11,99 (€ 23,98 / l)

Delivery by October 06

Poliboy Odour Stop

Poliboy Odour Stop, 500 ml

  • For non-sensitive textiles & plastic
  • Packaging made from recycled plastic
  • Without fragrances
€ 3,99 (€ 7,98 / l)

Not available at the moment

Bactador Read-to-Use Cat Urine Odour Remover

Bactador Read-​to-​Use Cat Urine Odour Remover, 500 ml

  • With Bactador Microbiology
  • For cat litter trays, furniture and textiles
  • Can help prevent repeated marking
€ 11,99 (€ 23,98 / l)

Delivery by October 22