bluu

Filter & sort

Prices Type of Laundry Properties Material Use for Effective Washing temperature
Filter

bluu: 14 items

bluu Laundry Sheets - Alpine Freshness

bluu Laundry Sheets -​ Alpine Freshness, 60 pieces

  • For all fabrics
  • Easy to use
  • Suitable for 15 °C - 95 °C
€ 19,99 (€ 0,33 / pc)

Delivery by October 06

bluu cleanions Water Bottle Cleaner

bluu cleanions Water Bottle Cleaner, 140 pieces

  • Suitable for all materials
  • Effective against limescale & dirt
  • Quick & easy to use
€ 12,99 (€ 0,09 / pc)

Delivery by October 06

bluu spongeblub Non-scratch Sponges

bluu spongeblub Non-​scratch Sponges, 2 pieces

  • Suitable for many surfaces
  • Highly absorbent
  • Environmentally friendly & vegan
€ 6,55 € 6,99 (€ 3,28 / pc)

Delivery by October 06

bluu Laundry Sheets - Delicates

bluu Laundry Sheets -​ Delicates, 60 pieces

  • For wool, silk, delicates & cashmere
  • A fresh, floral fragrance
  • For 15 °C - 95 °C
€ 19,99 (€ 0,33 / pc)

Delivery by October 06

bluu fred cleantstone Cleaning Stone Refill

bluu fred cleantstone Cleaning Stone Refill, 250 g

  • For chrome steel & glass-ceramic hobs
  • All-natural ingredients
  • Convenient & economical
€ 18,90 € 19,99 (€ 75,60 / kg)

Delivery by October 06

bluu Laundry Sheets - Nonscents

bluu Laundry Sheets -​ Nonscents, 60 pieces

  • For all fabrics
  • Plastic-free
  • For 15 °C - 95 °C
€ 19,99 (€ 0,33 / pc)

Delivery by October 06

bluu Tumble Dryer Balls

bluu Tumble Dryer Balls, 4 pieces

  • 4 pieces
  • Energy-saving
  • Pure sheep’s wool
€ 29,99 (€ 7,50 / pc)

Delivery by October 06

bluu snO2 white Oxi White Booster

bluu snO2 white Oxi White Booster, 750 g

  • For white laundry
  • Removes odours
  • For 30 °C - 95 °C
€ 11,99 (€ 15,99 / kg)

Delivery by October 06

bluu Stain Remover Soap Stick

bluu Stain Remover Soap Stick

  • For all textiles
  • Plant-based ingredients
  • Free from plastic & chemicals
€ 6,99

Delivery by October 06

bluufos Dishwasher Tabs

bluu bluufos Dishwasher Tabs, 62 pieces

  • Plastic-free
  • Biodegradable
  • Vegan formula
€ 19,99 (€ 0,32 / pc)

Delivery by October 06

calcbusters Washing Machine Cleaner & Descaler

bluu calcbusters Washing Machine Cleaner & Descaler, 6 pieces

  • For limescale, odours & dirt
  • Powerful & effective formula
  • Plastic-free
€ 24,99 (€ 4,17 / pc)

Delivery by October 06

bluu silvertrooper Hygiene Silver Wipe

bluu silvertrooper Hygiene Silver Wipe

  • For all textiles
  • Free from plastic & fragrances
  • Effective against bacteria, germs & odours
€ 39,99

Delivery by October 06

bluu Wish.Wash. Floor Cleaning Sheets

bluu Wish.Wash. Floor Cleaning Sheets, 30 pieces

  • For all sealed floors
  • Refreshing grapefruit scent
  • Removes dust, dirt & bacteria
€ 14,99 (€ 0,50 / pc)

Delivery by October 06

bluu Laundry Sheets - Applecadabra

bluu Laundry Sheets -​ Applecadabra, 60 pieces

  • For all fabrics
  • Machine & hand wash
  • For 15 °C - 95 °C
€ 19,99 (€ 0,33 / pc)

Not available at the moment